Стретчинг – напрямок фітнесу, направлений на розтяжку м’язів, підвищення рухливості суглобів та зв’язок, розвиток гнучкості тіла. Тренування підходять як тим, хто раніше не займався спортом, так і досвідченим спортсменам. Відсутність навантажень, як і їх надмірний рівень, призводять до спазму м’язів, страти зв’язками своєї еластичності, формуванню затисків. Комплексна розтяжка дозволяє позбутися таких негативних явищ, покращити загальне самопочуття та фізичну форму.
Сутність підходу в послідовному повторюванню циклів розтягування м’язів, в процесі фази напруження змінюються фазами розслаблення. Регулярне виконання вправ дозволяє залучити всю мускулатуру тіла: ноги, прес, руки, спину, плечовий пояс. З часом посилюється м’язовий скелет, покращується постава, зникають болі в спині. Навантаження дозволяє позбавитись зайвої ваги, активізувати обмін речовин та лімфи, запобігати утворенням целюліту. Посилюється обіг крові, в тому числі в кінцівках, укріплюється серцево-судина система. Розтягнення та скорочення мускулатури сприяє зміцненню, фігура підтягується, оформлюється, одночасно лишаючись витонченою, без надмірного розвитку м’язів. Стрейчинг сприяє розвитку гнучкості, вмінню тримати баланс та контролювати власне тіло.
Розтяжка виконується в спокійному темпі, не передбачає ударних та надмірних навантажень. Напрям відноситься до не травмонебезпечних, підходить як новачкам, так і досвідченим спортсменам, людям всіх вікових категорій. Одночасно, надмірне навантаження, невміння прислухатися до власного тіла та неправильна техніка виконання можуть призвести до розтягнення та розривів зв’язок. Починати тренування необхідно під наглядом тренера, який вибере програму, в залежності від початкового рівня, адаптує її під індивідуальні особливості, навчить правильної техніки та вчасно виправить можливі помилки.
Ефективність тренувань, вплив на різні групи м’язів обумовлені використанням різних видів розтяжки:
Статичної – вправи виконують в нерухомих позах, кожна з яких утримується декілька секунд. Важливо зосередитись на власних відчуттях, дискомфорт під час виконання можливий, а біль не допускається.
Динамічна – вправи в русі з м’якими пружними рухами. Необхідно напружувати групу м’язів, на яку направлений рух для того, щоб добре її відчувати й водночас не перенапружити.
Пасивна – схожа зі статичною, але виконується не самостійно, а з допомогою тренера.
Балістична – підвид динамічної, але замість м’яких, розмірених рухів темп та амплітуда виконання постійно зростають.
Активна ізольована – застосовують для розігріву перед початком тренувань, приділяють увагу кожному окремому м’язу, рухи повільні, періодично необхідно завмерти в певній позі.
Ізометрична – чергування напруження та розслаблення.
Знайомство з напрямом починають зі статичних практик. Плавні, рівномірні рухи запобігають травматизму, дозволяють залучити в роботу ті групи м’язів, які не залучені при інших видах спортивних навантажень.
Знайти тренера стретчингу, почати займатися незалежно від рівня фізичної підготовки можна в вінницькому спортивному клубі G LEVEL. Професійні наставники проводять індивідуальні та групові заняття, застосовують техніки та методики, що дозволяють швидко та безпечно досягти результатів. Клуб обладнаний усім необхідним для тренувань. Окрема студія пілатесу дозволяє абстрагуватися від навколишнього світу та зосередитись на відчуттях власного тіла.
Дізнатися про співробітників, оснащення клубу, розклад тренувань та ціни можна на сайті G LEVEL. Заповніть форму зворотного зв’язку й адміністратори закладу зв’яжуться для уточнення інформації, допоможуть підібрати групу та наставника, час тренувань, нададуть відповідь на додаткові питання.