Східні єдиноборства – бойові мистецтва, що утворилися та відточувалися в країнах Азії. Характерним є поєднання технічних прийомів та філософської складової, одночасний розвиток як тіла, так і духу. Акцент зроблений на комплексний розвиток, досягненням гармонії між тілом та розумом, здобуттям сили та контролю. Фізичні навантаження помірні, поступово підвищуються, розвиваючи працездатність як сили, так і розуму. Представлені як прикладні практики, створенні з метою опанування навичок самозахисту, так і традиційні, основне призначення яких – самовдосконалення на всіх рівнях.
Представлені різні течії: карате, айкідо, дзюдо, ушу, тхеквондо. Одні напрямки розраховані на самооборону, інші роблять акцент на ударах і кидках, треті – захисті, відгородженні себе від ударів противника. Спокійний темп та увага на комплексний розвиток робить напрямок універсальним. Починати освоєння можна в будь-якому віці, техніки підходять для чоловіків та жінок, початковий рівень підготовки не важливий, головну роль грає мотивація та бажання навчитися нового. Протипоказань до занять небагато, техніки можна адаптувати під різні обмеження, пов’язані зі станом здоров’я.
Кожне східне єдиноборство охоплює як фізичні вправи, так і опанування філософії, адже ефективні дії в бою ґрунтуються не лише на реакціях тіла, але й умінням побороти власні страхи, контролювати емоції та тверезо оцінювати ситуацію. При вивченні прийомів самозахисту психологічна підготовка дозволяє підвищити ефективність їх застосування у стресовій ситуації, такою може бути як спаринг, так і змагання чи ситуація небезпеки в реальному житті. Одна з навичок, яка формується під час тренувань – вміння тверезо оцінювати ситуацію, знати та розраховувати власні сили, справлятися з панікою та концентруватися на меті. На фізичному рівні акцент зроблений на комплексному розвитку тіла:
Розвиток фізичної сили. Техніки ведення бою включають удари, кидки, блокування для використання яких необхідний розвиток всіх груп м’язів.
Аеробні навантаження для підвищення витривалості сприяють зміцненню серцево-судинної та дихальної систем.
Гнучкість необхідна для нанесення та уникнення ударів супротивника. До комплексу входить розтяжка та справи, що підвищують еластичність м’язів, гнучкість суглобів, дозволяють краще контролювати власне тіло.
Розвиток координації, точності та швидкості руху, вміння синхронізувати рухи рук, ніг, тулуба для ефективного ведення бою.
Тренування представляють комплексну систему, яка допомагає вдосконалити тіло, покращити фізичну підготовку та стан здоров’я, досягти психологічної рівноваги. Результати досягаються без зайвої напруги, зменшений ризик травматизму, однак необхідна систематичність, терпіння та наполегливість.
Опанувати східне єдиноборство, вдосконалити своє тіло та навчитися правильно вивільняти негативні емоції можна в спортивному клубі G LEVEL у Вінниці. Клуб пропонує індивідуальні та групові заняття для дорослих з різним рівнем початкової підготовки. Обладнанні всім необхідним зали для занять, професійне устаткування, досвідчені тренери – в клубі є все необхідне для досягнення результатів, відвідувачам необхідне лише бажання працювати над собою та цілеспрямованість. Обрати напрямок можна проконсультувавшись с тренерами чи відвідавши кілька занять знайшовши саме ту східну практику, яка викликає інтерес та дозволяє почувати себе в правильному місці під час занять.
Ознайомитись з G LEVEL, тренерами, програмами та устаткуванням можна на сайті клубу. Скористайтесь електронною заявкою для зв’язку з адміністраторами, які нададуть відповідь на всі питання, допоможуть обрати форму тренувань, напрям та групу відповідно до початкового рівня та бажаними результатами.